Nytt CI material

23 feb 2021

Nytt CI material

feb 23, 2021

Vi på Unga Hörselskadade har sen 2019 jobbat med att uppdatera vårt CI material som vi har haft. I början av februari 2021 så skickades materialet till tryckeriet och vi kan nu meddela er att den finns nu att beställa! 
Är du hörselskadad eller har du funderingar kring CI? Detta material kan även du som förälder ha nytta av eller jobbar du inom skola/hörselvården så kan detta vara ett material för dig.

Om du vill beställa så mejla till kansli@uh.se eller gå in på vår materialsida: www.uh.se/material

Kategorier: Nyheter
Taggar: Material

Tipsa UH!

Har du någon nyhet eller vill tipsa Unga Hörselskadade att skriva om, då kan du mejla till hej@uh.se.

Unga Hörselskadade är en ideell organisation som jobbar för att samhället ska bli mer tillgängligt för barn och unga med hörselskada så att dom ska känna sig delaktiga, självständiga och utvecklas på lika villkor.